• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg

UMKSN w Poznaniu zrzesza 100 dzieci i młodzieży z wadą słuchu. Klub nasz powstał w 1996 roku prowadząc zajęcia w lekkiej atletyce, pływaniu, tenisie stołowym. Od początku naszej działalności postawiliśmy sobie jeden  cel : „być najlepszym z najlepszych”.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu działaczy, trenerów w sprawę uzyskania pomocy od Urzędów i sponsorów jesteśmy najlepszym klubem dla głuchych w Polsce. Wielu naszych jeszcze bardzo młodych zawodników to medaliści i rekordziści Polski i reprezentanci naszego kraju na Igrzyska Olimpijskie i Mistrzostwa Europy.

Dlaczego wybraliśmy sport ?

Przecież dzieciaki mogą się realizować w innych dziedzinach. Tak, ale sport w przypadku tych dzieci jest doskonałym lekarstwem na ich niepełną sprawność tak fizyczną jak i psychiczną. To sport uczy, ich że aby dojść do sukcesów / również w życiu / potrzebna jest ciężka i systematyczna praca.

Dowodem na to, że obraliśmy prawidłową drogę szkolenia sportowo uzdolnionej młodzieży potwierdza fakt zdobycia przeszło 300 medali na Spartakiadach, Mistrzostwach Polski i wielu międzynarodowych zawodach. Zawodnicy brali udział w Mistrzostwach Europy w  Salonikach, Dortmundzie, Mistrzostwach Świata w Combrze2011r, San Antonio2016r oraz Igrzyskach Olimpijskich Głuchych na Tajwanie 2009 w Sofii w 2013 roku.

Chcemy podkreślić, że proces rewalidacji i rehabilitacji nie został przerwany mimo ogromnych trudności w otrzymaniu niezbędnych środków finansowych od instytucji do tego powołanych. Klub posiada i konsekwentnie realizuje długofalowy program szkolenia i rewalidacji poprzez sport. W latach 1996 do 2016 klub nasz był organizatorem wielu prestiżowych imprez sportowych:

- Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce , Pływaniu , Tenisie Stołowym

- od 20 lat organizujemy Międzynarodowy Miting Pływacki Niesłyszących

- od 20 lat jesteśmy organizatorem Międzynarodowych Biegów Przełajowych Niesłyszących

Obecnie jesteśmy  Mistrzami Polski w tenisie stołowym, Rekordzistami Świata , Europy i Polski w konkurencjach pływackich.

Przygotowujemy się do :

XXIII Igrzysk Olimpijskich Głuchych w Turcji, które odbędą się w lipcu 2017r. Zaczynamy obawiać się jednak, czy wytrzymamy finansowo? Możemy liczyć tylko na władze samorządowe i sponsorów prywatnych, lecz coraz trudniej uzyskać jakąkolwiek pomoc a nasze potrzeby niestety w miarę rozwoju rosną. Robimy wszystko aby się nie poddać, gdyż szkoda pracy, którą już włożyliśmy oraz środków, które już zostały zainwestowane.

To co przedstawiliśmy to tylko najważniejsze szczegóły tego co już zrobiliśmy  a chcemy jeszcze iść dalej. Postawiliśmy sobie poprzeczkę bardzo wysoko, lecz tylko odważni odnoszą sukcesy.